نیترات سدیم

نیترات سدیم ماده اصلی جهت تولید شیشه و بلور می‌باشد.

تولید این محصول از واکنش بین اسید نیتریک و کربنات سدیم یا هیدروکسید سدیم صورت می‌گیرد.

بدین ترتیب که برای تولید یک تن نیترات سدیم ابتدا 750 کیلو کربنات سدیم داخل راکتور ریخته سپس کم کم اسید نیتریک به آن اضافه می‌کنیم ضمن مخلوط کردن حرارت میدهیم تا خنثی شود و واکنش تکمیل گردد بعد از فیلتر کردن محلول نیترات سدیم به دست می‌آيد که با تغلیظ نمودن و خشک کردن محصول نهایی مهیا می‌شود.

نیترات سدیم در تهیه نمک‌های آبکاری برای سخت‌کاری فلزات به کار می‌رود،  در کارخانه‌های تولید شمش سرب برای خالص سازی کاربرد دارد.

نیترات پتاسیم و نیترات سدیم در طبیعت علی الخصوص دیواره غارها به چشم می‌خورد.

همچنین فضولات کبوتران دارای مقداری نیترات پتاسیم است که با حل کردن فضولات در آب و تصفیه آن و قرار دادن در فریزر به دست می‌آید.

از مخلوط کردن محلول نیترات سدیم و کلرور پتاسیم نیز می‌توان نیترات پتاسیم تولید نمود که با این روش محلول کلرید سدیم هم داریم که جداسازی آن از محلول نیترات پتاسیم قدری مشکل است اما با تغلیظ کردن و دو فاز شدن محلول می‌توان به نتیجه مطلوب رسید.

شرکت شيمي شمس زرين شکوه به در استان قم به مدیریت مهدي دهستاني اردكاني در تاریخ یکم اسفندماه 1395 شروع به فعالیت نمود. تولید شرکت شیمی شمس در گروه کالایی کد موادشيميايی اساسي به جز انواع كودوتركيبات ازت ، ساخت مواد و محصولات شيميائي می باشد.

تماس با ما
استان قم ، شهر قم ، شهرک شکوهیه
تلفن کارخانه : 02533344134
مدیرعامل : 09126527695
ثبت سفارش: 09919510071
info@shimishams.com

© تمامی حقوق برای شیمی شمس زرین شکوه محفوظ است.