نیترات پتاسیم

نیترات پتاسیم اصلی‌ترین ماده برای رشد و نمو گیاهان می‌باشد. هر گیاهی برای رشد نیاز به نیتروژن و پتاسیم دارد که از طریق این محصول نیازش تامین می‌شود.

تولید این ماده به روشهای گوناگون انجام می‌شود که متداولترین آن مخلوط کردن نیترات کلسیم و سولفات پتاسیم محلول است که این ماده به دست می‌آید.

مراحل تولید بدین ترتیب است که برای تولید یک تن نیترات پتاسیم میبایست ابتدا یک تن نیترات کلسیم تهیه کرد، نیترات کلسیم از واکنش بین اسید نیتریک و کربنات کلسیم حاصل می‌شود. سپس نیترات کلسیم حاصله را با محلول سولفات بتاس داخل راکتور ضمن مخلوط کردن حرارت میدهند این عمل 5 الی 6 ساعت به طول می‌انجامد سپس از طریق فیلترکردن سولفات کلسیم جدا میگردد محلول به جا مانده نیترات پتاسیم می‌باشد که از طریق تغلیظ و سپس جداسازی و خشک کردن نیترات پتاسیم به دست می‌آید.

موارد مصرف نیترات پتاسیم

نیترات پتاسیم در صنعت مصرف‌های گوناگون دارد:

1. تهیه نمک‌های آبکاری برای سخت کاری فلزات.

2. ماده اولیه لعاب کاشی سرامیک.

3- ماده اولیه کریستال و بلورسازی.

4- ماده اصلی سوخت موشک.

5- ماده اصلی ساخت کودهای. کشاورزی.

6. صنعت هیدروپونیک (کشت گیاه بدون خاک و سم) که با این روش میتوان اغلب گیاهان مانند توت فرنگی، فلفل، خیار، گوجه‌فرنگی، کاهو پرورش داد.  در کشتهای خاکی به اضای هر هکتار 150 الی 200 کیلوگرم از این محصول لازم است.

7- ماده اولیه تهیه خمیر دندان.

شرکت شيمي شمس زرين شکوه به در استان قم به مدیریت مهدي دهستاني اردكاني در تاریخ یکم اسفندماه 1395 شروع به فعالیت نمود. تولید شرکت شیمی شمس در گروه کالایی کد موادشيميايی اساسي به جز انواع كودوتركيبات ازت ، ساخت مواد و محصولات شيميائي می باشد.

تماس با ما
استان قم ، شهر قم ، شهرک شکوهیه
تلفن کارخانه : 02533344134
مدیرعامل : 09126527695
ثبت سفارش: 09919510071
info@shimishams.com

© تمامی حقوق برای شیمی شمس زرین شکوه محفوظ است.